Problemy z turbiną w samochodzie – regeneracja

Dzisiaj czymś normalnym jest turbosprężarka w samochodzie. Dawniej była montowana w autach sportowych i w dieslach.

Dzisiaj małe silniczki benzynowe mają większą moc właśnie dzięki turbinie. Są to silniki bardzo mocno wysilone i takie turbiny osiągają obroty rzędu nawet kilkuset tysięcy obrotów. Jeśli coś pracuje w ten sposób to jest narażone na uszkodzenia, a zatem trzeba będzie uważać jak się taki samochód eksploatuje. Jeśli pojawiają się jakieś problemy to nie pozostaje nam nic innego jak udać się do firmy, która postawi nam diagnozę.

Na szczęście nie zawsze uszkodzona jest sama turbosprężarka. Często awarii ulega sterownik turbiny. Wtedy trzeba się zgłosić do specjalistów, którzy będą w stanie nam taką usterkę znaleźć. Nie zawsze jest to takie proste, a im firma ma większe doświadczenie tym lepiej dla nas. Wtedy wiemy, że diagnoza będzie trafna i że naprawdę taki sterownik jest uszkodzony. Cena za sterownik zależna będzie od tego, jaki mamy samobój i silnik, ale spokojnie wszystkiego dowiemy się na miejscu w warsztacie.

Objawy uszkodzonego sterownika turbiny
Jeśli samochód przechodzi nam w tryb awaryjny to trzeba będzie sprawdzić od razu, co się dzieje. Tryb awaryjny to ograniczona moc i ilość obrotów. Samochód wkręca się maksymalnie do dwóch tysięcy obrotów. Od razu to odczujemy, że coś jest nie tak. W samochodach wyposażonych w silniki diesla może zacząć mrugać kontrolka od świec żarowych. Oczywiście objawów takiego stanu może być uszkodzony wtrysk albo jakiś kabelek, który się upalił, ale nie dowiemy się tego aż do momentu pojawienia się w warsztacie. Trzeba to zrobić bardzo szybko żeby nie doszło do dalszych usterek, które będą o wiele bardziej kosztowne. Jeśli zgłosimy się do firmy regeneracja turbosprężarki Warszawa to dowiemy się więcej na temat turbin i uszkodzonych sterowników. Warto wiedzieć, co mamy w samochodzie i czy może się to zepsuć w najbliższym czasie. Im wcześniej udamy się na zbadanie sterownika tym lepiej dla nas i oczywiście dla naszego silnika w samochodzie.