Oferty wycieczek na Ukrainę do Lwowa

Szukając wycieczki i przeglądając oferty, zazwyczaj udajemy się w standardowe i oklepane kierunki, często w miejsca które zwiedzaliśmy już kilkukrotnie. Wraz z rozwojem Unii Europejskiej podróżowanie za granicę stało się dużo łatwiejsze, jednak nadal chętniej wybieramy kierunek zachodni. statystyki wskazują, że wielu z nas zostaje w kraju i tutaj spędza urlop. Ukraina, to kierunek wycieczkowy który można nazwać egzotycznym, po części ze względu na nieznane które czeka na nas za wschodnią granicą, również ze względu na niewielkie doświadczenie naszego bliskiego otoczenia z wycieczkami po Ukrainie, w końcu łatwo sprawdzić pytając swoich znajomych kto z nich był na terenie Kijowa czy Lwowa. To doświadczenie czy przygody znajomych są zazwyczaj najłatwiejszym bodźcem do podjęcia takiej a nie innej decyzji wycieczkowej, kiedy siedzimy przy wspólnej kolacji i wsłuchujemy się w opisy przygód z ostatniej wycieczki naszych przyjaciół sami nabieramy ochoty aby zwiedzić te same miejsca i sprawdzić na własnej skórze czy faktycznie warto!

A co kiedy nikt z naszych znajomych nie miał okazji być na wycieczce za wschodnią granicą? Warto poczytać opinie w sieci, w dzisiejszych czasach bardzo łatwo sprawdzić relacje osób będących w konkretnych miejscach czy hotelach, pomoże nam to z pewnością podjąć decyzję o wyjeździe.

Co należy zobaczyć?

Jeśli podjęliśmy już decyzję o wzięciu udziału w wycieczce na Ukrainę, warto zapoznać się z jej planem. Ukraina, to przede wszystkim stare cerkwie i świątynie, które pokażą nam niezwykły, klasyczny świat, nawiązujący stylem do budowli które możemy spotkać także w okolicy naszej wschodniej granicy.

Jeśli Kijów to przede wszystkim Ławra Paczerska czyli prawosławny klasztor w Kijowie, na którego zwiedzanie warto zarezerwować sobie sporo czasu.

Zobacz przykładowe oferty wyjazdów na Ukrainę do Lwowa na stronie biura podróży Chortycia – www.kresy.com z Przemyśla.

Dla łasuchów, decydujących się na skorzystanie z wycieczki na Ukrainę, decydującym może być argument o niezwykłych klasycznych potrawach których możemy skosztować u naszego wschodniego sąsiada. Kuchnia Ukraińska to przede wszystkim barszcz, w wielu odmianach, nic więc dziwnego, że w każdej restauracji możemy spotkać go w nieco innej formie. Jak barszcz to i pierogi, często podawane razem. Jeśli chodzi zaś o klasyczne potrawy kojarzone tylko z Ukrainą, to z pewnością legumina z mamałygi robi się ją z sera, mąki kukurydzianej, jaj, śmietany i skórki z cytryny. Kuchnia Ukraińska to głównie syte, klasyczne dania, związane również z tym co jada się na co dzień w naszym kraju. Po ciężkim dniu pełnym zwiedzania, Ukraińska kuchnia z pewnością urzeknie nas swoją prostotą i smakiem.