Lek na łysienie

Chociażby u cieszącego się zdrowiem człowieka utrata włosów, w ustalonych liczebnościach, jest czymś dopuszczalnym. Nadmierne gubienie włosów może mieć podłoże chorobowe, choć nie bez znaczenia jest ich właściwa pielęgnacja, racjonalne odżywianie i dostarczanie organizmowi zalecanych substancji bezpośrednio wpływających na włosy, skórę i paznokcie.

Zwykle powodem wypadania włosów jest stres, apatia, ale także schorzenia tarczycy chociażby. Wypadanie włosów może być skutkiem ubocznym przyjmowania leków, mających pomóc w innych chorobach. W ulotce informacyjnej jakiegokolwiek leku muszą być umieszczone informacje dotyczące działań ubocznych. Jeśli wypadanie włosów może być uzależnione od leczenia, po finiszu dolegliwości powinny ustąpić. W przypadku gdy wypadanie włosów spowodowane jest niedoborem budulców, minerałów albo witamin odpowiednie ich dostarczanie powinno rozwiązać kłopot. Przewaznie anemia ma wpływ na kondycję włosów, więc na wszelki wypadek można sprawdzić poziom żelaza we krwi.

Faceci częściej niż panie skarżą się na łysienie androgenowe. Choroba ma podłoże hormonalne. Specyficzna utrata włosów na części czołowej czy na szczycie głowy (u kobiet) to objaw tej choroby. Oczywiście i inne stany chorobowe mogą wpływać na zbytnie łysienie. Może to być chciazby toczeń rumieniowaty, schorzenia zakaźne albo nawet gorączka trwająca kilka dni. Często sami powodujemy wzrost utraty włosów wskutek niewłaściwej ich pielęgnacji. Zbyt częste suszenie, prostowanie a nawet koloryzacja bardzo je osłabia. Wówczas ograniczenie tych czynności i pełnowartościowe zregenerowanie włosów poprawi ich wygląd i kondycje. Złe pielęgnowanie włosów może z czasem doprowadzić do chorób skóry głowy (grzybicy, łuszczycy, łupieżu). To z kolei przyniesie znaczne ubywanie włosów.

Człowiek o dobrym zdrowiu traci w ciagu doby około kilkaset włosów. W sezonie jesiennym i wiosennym średnio kilkukrotnie więcej. W tym okresie większe pielęgnowanie skóry głowy i włosów pozwala zminimalizować powyższy proces. Wskazana jest nie tylko higiena, ale także suplementacja ogólna organizmu.

Sporo informacji: porost włosów mężczyzn