Film z wesela – jak wybrać kamerzystę?

Każda Para Młoda chce, aby film ze ślubu i wesela wyszedł pięknie i był świetną pamiątką na całe życie. Wybór usług wideofilmowania jest ogromny. Jak wybrać dobrą firmę, aby mieć pewność, że efekt końcowy nas zadowoli?

Kamerzysta z polecenia

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zapytanie o kogoś poleconego znajomych. Jeśli sami nie korzystali z takiej usługi ostatnimi czasy, być może ktoś z ich rodziny lub przyjaciół niedawno brał ślub. Poprośmy ich o rozpuszczenie wici, że szukamy profesjonalnego kamerzysty. Być może jacyś młodzi małżonkowie odpowiedzą na Wasz apel i przekażą namiar na godnego polecenia kamerzystę. Dzięki tej metodzie będziemy mieli też wgląd w gotowy film Pary Młodej, która rekomenduje daną usługę. Możemy wtedy w domowym zaciszu przeanalizować całość i zadecydować czy właśnie o taki film nam chodzi.

Ogłoszenia z Internetu

W obecnych czasach niejeden kamerzysta na wesele ma swoją stronę w Internecie. Nie zadowalajmy się jednak przechwałkami na stronie o wielkim doświadczeniu i niezapomnianym filmie. Poświęćmy trochę czas na dokładne zapoznanie się z ofertą. Sprawdźmy, czy kamerzysta umieścił na stronie fragmenty swoich filmów. Należy obejrzeć je bardzo dokładnie. Kamerzysta z doświadczeniem i dobrym smakiem unika nagrywania m.in. bardzo pijanych gości, przyjrzyjmy się więc czy zarejestrowane obrazy to coś, co sami byśmy chcieli uwiecznić.


Na stronie internetowej często można znaleźć rekomendacje danej usługi. Dotyczy to również kręcenia filmów z wesela. Należy więc sprawdzić, czy dana firma posiada jakieś rekomendacje i jakie są o niej opinie.
Szukając kamerzysty na wesel warto również zapoznać się dokładnie z jego ofertą. Istnieje obecnie wiele ciekawych opcji, które były niedostępne jeszcze kilka lat temu. Chodzi np. o filmowanie z powietrza lub spod wody. Wiele firm oferuje obecność dwóch kamerzystów na weselu po to, aby ujęcia były ciekawsze. Niektóre z nich mogą przygotować również teledysk z wesela, czyli kilkuminutowy skrót, który możemy np. wrzucić do Internetu.
Warto także wejść na branżowe serwisy, w których znajdują się oferty kamerzystów. Jednym z nich jest np. https://wesele123.pl/videofilmowanie-wesel