Jak ćwiczyć i zobaczyć wyniki

Jeśli poświęcasz się budowaniu mięśni, musisz się spiąć i zacząć. Możesz nie zobaczyć jutro sześciopaku, ale od dzisiaj jest najważniejszą rzeczą do zrobienia, gdy chcesz zbudować mięśnie. Oto kilka mądrych wskazówek, które pomogą Ci zbudować te mięśnie.

Ważne jest spożywanie pokarmów i posiłków z węglowodanami po treningu i dniach odpoczynku. Pomoże to w szybszej odbudowie i rozwoju mięśni. Powodem tego jest to, że spożywanie węglowodanów powoduje wytwarzanie insuliny w organizmie, co z kolei spowalnia tempo, z jakim organizm rozkłada białka. Pomoże w tym nawet coś tak prostego jak banan lub kanapka z masłem orzechowym.

Sprawdź ten środek na mięśnie: probolan 50

Skoncentruj się na przysiadzie, martwych wyciągach i wyciskaniu na ławeczce. Te kluczowe ćwiczenia stanowią podstawę każdej dobrej rutyny kulturystycznej i słusznie. Od dawna wiadomo, że skutecznie zwiększają siłę, masę mięśni i ogólną sprawność fizyczną. Włącz przynajmniej jedno z tych ćwiczeń do każdego wykonywanego treningu.

Porozmawiaj z lekarzem o tym, które suplementy są bezpieczne dla Ciebie. Możesz być w stanie wzmocnić wysiłek budowania mięśni z kreatyną i innymi rodzajami suplementów, ale musisz wiedzieć, czy są one zdrowe. Przyjmowanie suplementów to kwestia, którą należy omówić z lekarzem, aby móc bezpiecznie budować mięśnie w zdrowy sposób.

Kiedy w programie do budowy mięśni, należy pamiętać o znaczeniu węglowodanów. Węglowodany dostarczają organizmowi energii, której potrzebuje, aby przejść przez program budowania mięśni. Bez wystarczającej ilości węglowodanów organizm rozkłada białko, a białka potrzebne do budowy masy mięśniowej. Twoje treningi będą łatwiejsze i bardziej produktywne, jeśli upewnisz się, że twoje ciało otrzymuje potrzebne węglowodany.

Jeśli chcesz odnieść sukces w budowaniu mięśni, musisz spożywać wystarczającą ilość węglowodanów. Węglowodany dostarczają Twojemu organizmowi paliwa potrzebnego do wykonywania wszelkich ćwiczeń, które chcesz wykonać. Kiedy ćwiczysz ciężko, powinieneś mieć od dwóch do trzech gramów węglowodanów na każdy kilogram masy ciała.

Spróbuj zmienić kolejność wykonywanych ćwiczeń. Ludzie, którzy zazwyczaj ćwiczą ćwiczenia z przyzwyczajenia. Jednak ważne jest, aby zmienić ćwiczenia w celu promowania dodatkowego wzrostu mięśni. Spróbuj odwrócić kolejność typowych rutynowych czynności. Pozwala to na zwiększenie ciężaru ćwiczeń, które zwykle trwają, co może zwiększyć wzrost tych mięśni.

Spraw, aby „wielka trójka” stała się częścią codziennej rutyny treningowej. Te trzy ćwiczenia obejmują: martwy ciąg, przysiadów i wyciskaniu. Te konkretne ćwiczenia pomagają budować masę, siłę i kondycję twoich mięśni za każdym razem, gdy są robione i powinny być włączone do rutyny dla maksymalnego sukcesu budowania mięśni.

Wykonaj tyle zestawów i powtórzeń, ile możesz podczas treningu. Zobowiązanie się do podniesienia co najmniej piętnastu razy podczas odpoczynku przez około minutę przed następnym podniesieniem. Takie postępowanie jest ważne w stymulowaniu wzrostu mięśni z powodu kwasu mlekowego. Powtarzanie tego raz za razem zwiększy twoje mięśnie w najszerszym zakresie.

Jeśli chcesz zoptymalizować zdolność budowania mięśni, upewnij się, że jesz coś po treningu. Zjedz w ciągu godziny od zakończenia treningu. Idealnie przekąska lub posiłek powinny zawierać białko i węglowodany. To jedzenie sprawi, że twoje ciało zacznie robić rzeczy, które musi zrobić, aby zacząć budować mięśnie.

Jedz dużo węglowodanów. Jeśli po ciężkich treningach twoje ciało nie będzie cierpiało na glukozę, twoje ciało będzie wykorzystywać tkankę mięśniową do produkcji białek i węglowodanów, likwidując ciężką pracę. Trzymaj się z daleka od diet niskowęglowodanowych i spożywaj odpowiednią ilość węglowodanów, biorąc pod uwagę intensywność ćwiczeń – być może kilka gramów węglowodanów na kilogram masy ciała każdego dnia.

Musisz skupić się na tym, co starasz się osiągnąć, kiedy chcesz zbudować mięśnie. Nie trenuj na wytrzymałość i skup się na cardio podczas próby budowania masy mięśniowej. Trening cardio i trening siłowy to świetne połączenie, ale będą one sprzeczne ze sobą, jeśli masz nadmierny wysiłek cardio w rutynowym budowaniu mięśni.

Zawsze używaj własnej intuicji podczas ćwiczeń. Mimo że planowanie treningu z wyprzedzeniem jest dobre, aby upewnić się, że pozostaniesz odpowiedzialny, czasami nie zawsze możesz trzymać się tego harmonogramu. Na przykład możesz nie być gotowy na kolejną sesję quad po zakończeniu ostatniej sesji. Z drugiej strony, twoje ramiona mogą być dobrze wypoczęte po dobrym treningu zaledwie kilka dni temu. Posłuchaj, co mówi ci ciało i podążaj za tym.

W dni po treningu najlepiej odpocząć i zjeść dużo węglowodanów. To pomaga Twojemu ciału budować mięśnie i odzyskać energię podczas treningu. W ten sposób zobaczysz największy wzrost mięśni możliwy podczas treningu, który wykonałeś. Makarony, kanapki z masłem orzechowym i podobne produkty świetnie się do tego nadają.